שיטות

תתאמן תצליח - ילדים ובני נוער

מה ואיך אנחנו עושים בשבילך ?
אנו מאמינים כי אין צורך בידע מקדים או כישרון כלשהו להצליח בחייך!
זה החלק שבו אנחנו כותבים וכותבים כי יש כל כך הרבה לעשות עבורך…
אנחנו נאמן אותך להצליח ולהשיג כל מה שתחפוץ, אנחנו נלווה אותך אל המטרות שתציב לעצמך! אנחנו נעזור לך להצליח ולעשות את המהפך הנדרש בחייך! אנחנו נלמד אותך לקדם את עצמך ולהשיג את המטרות שלך! אנחנו נסייע לך להיות יותר מאושר!  אנחנו נלווה אותך אל המקום שלך בעולם אל ההצלחות השמחות האהבות ההתעצמות! אנחנו נהיה שם בשבילך ברגעים הפחות נעימים ונדאג שיהיה לך את כל הכלים להתמודד ולהצליח! אנחנו נהיה שם בשעה שתזדקק לנו לחיבוק מילה חמה חיזוק והכוונה! אנחנו נחזיק את הפנס להאיר לך את הדרך וניתן יד כשצריך עד שתגיע אל היעד!

ויש עוד… אנחנו נלמד אותך כלים חדשים לפסוע בעולם, אנחנו נעניק לך ידע שיסייע לך להבין את הסביבה בקלות, אנחנו נלמד אותך גם כמה טריקים של "קוסמים" כדי להצליח, אנחנו נלמד ונפנים אצלך אורח התנהלות מקדם מטרות, אנחנו נלמד אותך לחשוב כמו מצליחן שמשיג את מבוקשו אנחנו נעניק לך את ההזדמנות להרגיש מאושר אהוב ונאהב בעולם הזה, אנחנו נלמד אותך להרגיש בטוח, אנחנו נעניק לך ידע שיסייע לך לפעול באופן שיקדם אותך עוד ועוד גם אחרי שהאימון יסתיים.
המטרות שלנו הם לעזור לך להפוך את החיים שלך למאושרים שיגרמו לך יותר סיפוקים יותר ביטחון ואהבה עצמית.
אנחנו רוצים שתחווה חיים מלאי אהבה כאלו שיגרמו לך להיות כזה שכולם רוצים בסביבתו ויש לו מה להציע לעולם והעולם מחבק אותו.

במפגשים אנחנו נגלה יחד את הקסמים האישים שלך,
איך להתנהל בעולם בטוב ובשמחה,
איך להיפרד ממנהגים ישנים שאינם מקדמים אותנו אל המטרות. ( אם היו מקדמים היינו כבר שם לא?)
איך האמונות הישנות שלנו מפריעות לנו…ולכן נסלק אותם אחת-ושתיים ונאמץ חדשות ורעננות
איך להיפרד ממחשבות שליליות וטורדניות שמפריעות לנו ונחליף אותם במחשבות טובות נעימות על אהבה ושפע …
איך המשאבים הפנימיים שלך הם כוחות העל שלך … ככל שתדע אותם יותר כך תוכל להמריא גבוה יותר
איך להשיג את הטוב ביותר עבורך  כי למה להתפשר על פחות
איך להתגבר על כל מכשול ולצחוק כל הדרך אל האושר…(עושר….צחוק…אהבה…ועוד)
איך לצעוד אל העתיד בלי להביט אל העבר …( אפילו לא לשניה…למה להתעכב?)
איך חוויות חדשות מצליחות להטיס אותך אל היעדים
איך אתה ורק אתה נוהג את המסע של חייך באחריות בתבונה ובהמון אהבה…מבחינתנו אי אפשר שונה.

איך נעשה את זה ? באמצעות שימוש בכל הכלים המופלאים שיש לנו!
ב"תתאמן תצליח" משתמשים ב"טכנולוגיות" המתקדמות ביותר בתחום הטיפול והאימון, היכולת שלנו לשלב בתהליך אחד מספר שיטות נובע מהמקצוענות שלנו ומהיכולת שלנו לאבחן אותך באופן מדוייק ולהתאים לך בדיוק את התהליך הנכון לך.
מקצוענות, גמישות, יצירתיות ונחישות המוגשים באהבה:

נוירותרפיה – תחום טיפולי חדש יחסית הנמצא במחקר בין פסיכולוגיה ופסיכיאטריה ובגישתו נמנע משניהם. נמנע מחפירה בעבר ומאמין באפשרות של כאן ועכשיו ליצור מציאות חיובית מעתה ואילך ונמנע מכל התערבות חיצונית כולל כימיה ותרופות. התחום עוסק באופן נרחב במחקר האדם באפיוני ההתנהגות המוחית שלו בעת פעילות נורמטיבית כגון מחשבות רגשות ופעולות. כיצד הקורלציה בין הפעולות המוחיות הנ"ל משפעיות על בחירות האדם ומלמד אותנו גם לתכנת מחדש את הפעילות המוחית ממש כמו מחשב, הנוירותרפיה פועלת בכר נרחב בעבודה עם המודע והתת מודע לניהול מודע של מחשבה רגש והתנהגות.

שיטת שטווי לתרפיה To be you – השיטה מאבחנת באופן מדויק את צרכי המתאמן ובונה עבורו את התוכנית המשולבת המדויקת ביותר להשגת מטרותיו. השיטה מבוססת על הכרת המיקרו בשיטות אימון וטיפול רבות ובאופן שבו הן תומכות אחד בשני ובהתאמתן לצרכיו המדויקים של האדם.

אימון או טיפול? מה ההבדל

ההבדל בין תהליך אימוני לתהליך טיפולי נעוץ באלמנט לקיחת האחריות.
בתהליך האימוני, האחריות היא של המתאמן ואילו בתהליך הטיפולי, האחריות היא של המטפל.
לדוגמא: כשהולכים לרפלקסולוג, בגין בעיה כזו או אחרת, האחריות להצלחת הטיפול היא של הרפלקסולוג ולא של המטופל.
"עברתי תהליכים טיפוליים ותהליך אימוני בחיי, אך הפעם היחידה בה חשתי שאני מתקדמת הייתה בתהליך האימוני.
בשונה מטיפול, באימון הייתה לי אחריות מובהקת על התהליך והצלחתו;
הייתי משמעותית בתהליך וחשתי כיצד המעורבות שלי בהשגת המטרות והיעדים שהצבתי, ביחד עם המאמנת מייצרים אצלי את האמביציה להתקדם. בסיום כל אימון ניתנו לי משימות בית ובכך 'הכדור היה במגרש שלי' וחובת ההוכחה הייתה עלי.
זה יצר אצלי מחויבות להצליח!
בטיפולים שעברתי בחיי חשתי את הנבירה בעבר כמרכיב עיקרי בתהליך, דבר שיצר תקיעות והתקדמות מינורית, בעוד שבאימון ההתבוננות הייתה תמיד עם מבט קדימה והצצות לעבר. היום, אני מוצאת את עצמי ממליצה לכולם על תהליך אימוני כי מניסיוני, הוא זה שמייצר התקדמות משמעותית".

 Neuro-linguistic programming: ל-NLP הגדרות רבות והוא כולל תהליכים מגוונים הנעזרים בחלק המוחי (נוירולוגי), הלשוני (לינגויסטי) והתכנות (האופן בו מאורגן המידע במוח). neuro- עצבי פיזיולוגי) תהליכים נוירולוגיים במוח שתפקידם לקלוט שדרים מכלל החושים (ראייהשמיעה, תחישה, ריח וטעם) לעבדם ולתרגמם לחוויות. בנוסף הכוונה ב Neuro היא למחשבות, רגשות והתנהגויות אשר באים לידי ביטוי במערכת הנוירולוגית של האדם.L- linguistic-  לשוני בעזרת ניתוח של דגמים לשוניים המבוטאים בתקשורת מילולית ניתן לזהות את הפעילות המוחית  programming- תכנות (ניתוב) ניתן לארגן את תוצאות הניתוח של הפעילות המוחית (N) והלשונית (L) ולבנות לפיהם תוכנית טיפולית (P). התוכנית תורכב משלבים ותכלול הגדרת מטרות ותכנון הדרכים להשגתן. בנוסף הכוונה היא לדפוסי התנהגות, הרגלים אוטומטיים של האדם.

New code NLP/PNL   גון גרינדר וכרמן בוסטיק סנט קלייר חוקרים נויירותרפים ומפתחי הנלפ בשנות השבעים לא עצרו והמשיכו במחקר ובפיתוח והרכיבו מודלים חדשים של עבודת תרפיה יישומית לשיפור יכולות התייעלות אישית וניהול משאבים פנימיים וחיצונים מה שמתאפשר באמצעות שיפור יכולות מוחיות.

נוירו-פיזיולוגיה

היא תחום בפיזיולוגיה. הנוירופיזיולוגיה עוסקת בהבנת תפקוד מערכת העצבים ומערכת השרירים. תחום זה קשור לנוירוביולוגיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה, אתולוגיה, נוירואנטומיה, מדעי הקוגניציה, ומדעים נוספים העוסקים במוח

 

היפנוקו'צינג – תחום המלמד כיצד להשתמש בתת- המודע ביעילות. היפנוקאוצ' הינו מאמן שמשלב בעבודתו היפנוזה עצמית תוך כדי שימוש בתהליכי NLP ונויירותרפיה. שילוב עוצמתי המעביר את אחריות האימון באופן מדויק לידיו של המתאמן.
רבים נרתעים מעצם המילה היפנוזה אך היפנוזה היא מצב טבעי. כל אחד נמצא בהיפנוזה ברמה מסויימת במצבים שונים במשך היום. המוח שלנו מייצר מצבי רגיעה והיפנוזה באופן טבעי , גלי המוח מואטים כמעט כמו חלימה בהקיץ , זהו מצב שבו אנו מתחברים ישירות לתקשורת עם התת מודע שלנו , אנו יכולים לזרוע סוגסטיות ולתכנת מציאות, קרה לכם שנסעתם ברכב נגיד בכביש 6 ופתאום קפצה לכם הדרך? המוח נכנס לטראנס רציף ומואט זוהי דוגמא למצב היפנוטי. יש מי שחושב שבתהליך היפנוזה מאבדים שליטה – טעות גורפת! לא ניתן להפנט אדם בניגוד לרצונו! לא ניתן לתכנת אדם מבלי שיסכים לכך, כל התנגדות פנימית משחררת מההיפנוזה גם באופן בילתי רצוני. מילטון אריקסון מאבות ההיפנותרפיה אמר: "כל היפנוזה היא היפנוזה עצמית ואנשים מהפנטים את עצמם פעמים רבות במשך היום" לכל אחד מאיתנו יש יכולת טבעית להיפנוזה עצמית. בהיפנוזה עצמית אתם אלו שמנחים את עצמכם ושולטים בכל שלב ושלב בתהליך. לכל אחד יש את היכולת להיכנס לטראנס היפנוטי. מלבד ילדים קטנים מאוד או אנשים מאוד מבוגרים וכאלו הסובלים מפיגור שיכלי ואינם מסוגלים להתרכז. כל מה שצריך בשביל להיכנס להיפנוזה הוא ראש פתוח, רצון, ונכונות לאפשר לזה להתרחש.
היפנוזה עצמית היא כלי עוצמתי היכול לעזור בכל תחום  כגון : הפחתת מתח, הקלה בכאבים, שחרור מרגשות שלילים: כעס, אשמה ובושה. חיזוק הביטחון העצמי, הקלה בכאבי ראש, שינה טובה יותר, הפסקת עישון, ירידה או עליה במשקל, שחרור מפחדים ועוד…אחרי סשן של היפנוזה אתם מרגישים כמו אחרי שינה עמוקה. מעבר להנאה שיש במצב הזה והתחושה הנפלאה, היפנוזה עצמית תאפשר לכם להתחבר לפוטנציאל האינסופי שלכם ולעשות בעצמכם שינויים עמוקים בכדי להתמודד טוב יותר עם מצבי חיים שונים. כאשר מתרחש ארוע מסוים תת המודע שלנו בודק האם יש לו משאב מתאים . כלומר האם יש כבר איזשהו ניסיון עבר ממנו ניתן ללמוד כיצד להגיב. בסריקה המהירה שתת המודע מבצע הוא שולף את המשאב המתאים ואנחנו מגיבים על-פיו. כל התהליך הזה הוא בלתי מודע ואינו בשליטתנו. היפנוזה עצמית תאפשר לכם לשלוט יותר ב'משאבים' האלו ולהמיר חלק מהן ב'משאבים' מעודכנים ויעילים הרבה יותר. בשימוש בהיפנוזה ניתן להגיע להסכמה פנימית בין המודע והתת מודע כך שלא יהיו קונפליקטים פנימיים ומצבי קושי פנימי והתנגדות. שימוש בתהליכי היפנוזה מאפשרת להפסיק להיות מופעל אוטומטית ע"י התניות העבר ולקחת אחריות מלאה בכל תחום בחייך.

ריברסינג נשימה מודעת – ריברסינג זהו תהליך של נשימה מודעת אשר באמצעותו אנו יכולים לשחרר דפוסי עבר אשר מקבעים אותנו, כמו כן משמש אותנו בתהליכים נויירותרפיה היפנוקו'צינג.
הריברסינג הינו הרפתקה מדהימה, מסע עמוק פנימה אל תוך הלב והחוצה אל העולם הגדול.

תרפיה באמצעות הדמיון – " אני מרשה לעצמי עם קצת דמיון חופשי " (קלפטר) שימוש בתהליכי  דמיון מודרך וחופשי על פי הצורך והאדם. שימוש בכלים החדשנים ביותר מבוססי טכנולוגיות מתוך עולם הנוירותרפיה והנלפ.

תרפיה באמצעות יצירה אומנות וכלי עזר – אומנות היא ראי הנפש!

העצמה מודעת ולא מודעת – שימוש בכלים רחבים ויצירתיים הבאים מעולמו הפנימי של האדם לצורך דיוק התהליך שלו , בשיטה זו אנו עושים שימוש בהעברת יכולות מוכרות אל מקומות הדורשים חיזוקים. תהליכים נפלאים וממוקדי מטרה.

שיטת אלבאום

שיטת אלבאום עובדת על הקשר בין הגוף לנפש. השיטה עובדת על שילוב של 4 האינטליגנציות העיקריות שלנו: גופנית, קוגניטיבית, רגשית וחושית. במצב שבו כל מערכת מתפקדת היטב כעצמאית וכחלק אינטגרטיבי מארבע המערכות – האדם נהנה מתפקוד מיטבי בחייו.

.

לקויות למידה אבחוני קשב וריכוז – לילדים ומבוגרים

תנועה קוגניטיבית  ותנועה אבחונית sensory-motory-rehabilitation  SMR  –  שיטת אימון וטיפול המשתמשת  בתנועה ככלי אימוני וטיפולי המסייע בוויסות מערכות נוירולוגיות, תנועה נורמטיבית לעומת ליקויי תנועה, סוגים של קשיים מוטוריים, (הילד המסורבל) חיזוק גופני אצל ילדים, שימוש במערכת החושים, איזון וויסות ואינטגרציה חושית, שיקום חושים באמצעות תנועה חווייתית, מסייע בעבודה עם ילדים רגישים, ובילדים בעלי קשיים גרפו מוטורים, השיטה מסייעת בהבניית תפריט חושי ומתייחסת אל הילד כאישות אחת, מסייעת באיזון קשיי התנהגות, בניתוח מיומנויות מוטוריות ועוד.

משחקולוגיה שיטה נפלאה ומהנה המשתלבת באימון לצורך המחשות או התקנות פנימיות של תהליכים. אנו משתמשים
במגוון משחקי תובנות, משחקי ניסוי ותהיה, משחקי למידה ומשחקים תוצאתיים ,  השיטה מפתחת גישה חיובית ומרחיבה את יכולות התקשורת וההכרות הפנימית.

שילוב רפואה אלטרנטיבית: (התחום מנוהל על ידי רונן ארבל)
Contact   מגע מרפא
רפואה סינית – דיקור
טווינה
תזונה מאוזנת גוף בריא ונפש בריאה
הידרותרפיה – במים קרים ובמים חמים, בהתאם לצורך הטיפול
קריסטלים וקלפי העצמה – ככלי טיפולי
עוצמת הרכות
שיטת גרינברג